Language/Turkish/Culture/Religion/hu

Innen: Polyglot Club WIKI
< Language‎ | Turkish‎ | Culture‎ | Religion
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
This lesson can still be improved. EDIT IT NOW! & become VIP
Rate this lesson:
0.00
(0 votes)

Turkish-Language-PolyglotClub-Large.png
TörökKultúra0-tól A1-es szintig Vallás

A vallás szerepe a török társadalomban[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A törököknek hosszú és gazdag történelme van, amelynek során számos vallási hagyományt örököltek és alakítottak ki. Az országban a legelterjedtebb vallás az iszlám, amely az 1300-as években érkezett a területre. A törökök azonban számos más vallást is gyakorolnak, például a kereszténységet és a zsidó vallást.

Az iszlám[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az iszlám vallás számos szertartással és hagyománnyal rendelkezik, amelyek fontos szerepet játszanak a török kultúrában. Az egyik legfontosabb ünnep a Ramadán, amely az iszlám holdnaptárában a kilencedik hónapban van. Ez a hónap a böjt hónapja, amikor a hívők napkeltétől napnyugtáig nem esznek és nem isznak semmit.

Az iszlám vallás azt is előírja, hogy az emberek öt alkalommal imádkozzanak naponta. Az imák hangosan vannak elmondva a mecsetekben, és az emberek imaszőnyegekre térdepelnek, hogy imádkozzanak. Az iszlám imákat arab nyelven mondják, de a törököknek van egy saját nyelvük is, amelyet az imákban használnak.

Az iszlám vallás számos más hagyománnyal is rendelkezik, amelyek fontosak a török kultúrában. Például az Eid al-Adha, amely az áldozási ünnep, amikor az emberek áldozatot mutatnak be az istennek, és az ünnepi ételt megosztják családtagjaikkal és barátaikkal.

A kereszténység[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Bár az iszlám a legelterjedtebb vallás Törökországban, a kereszténységnek is vannak követői az országban. A keresztényeknek saját ünnepeik vannak, például a karácsony és a húsvét, és számos templom és katedrális található Törökországban. A törökök keresztényei általában kisebbségben vannak az országban, de az állam védelmezi és támogatja őket.

A zsidó vallás[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A zsidó vallásnak is van követői Törökországban, és számos zsinagóga található az országban. A zsidó vallás számos ünnepet tart, például a Hanukkát és a Peszachot. A török zsidó közösség kisebbségben van, de az állam védelmezi és támogatja őket.

A vallással kapcsolatos szokások[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A vallás fontos szerepet játszik a török kultúrában, és számos szokás és hagyomány kapcsolódik hozzá. Például a Ramadán alatt a hívők meglátogatják a mecseteket, és az iftar után az emberek megosztják az ételeket családtagjaikkal és barátaikkal. Az Eid al-Adha alatt az emberek áldozatot mutatnak be az istennek, és az ünnepi ételt megosztják családtagjaikkal és barátaikkal.

A törökök számos olyan hagyománnyal rendelkeznek, amelyek kapcsolódnak a valláshoz. Például a henna éjszakáján a menyasszonyt és a vőlegényt hennával díszítik, és az emberek az áldozati ünnepen különleges ételeket készítenek.

Fogalmak és kifejezések[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az alábbiakban talál néhány olyan fogalmat és kifejezést, amelyek segíthetnek a vallással kapcsolatos beszélgetések során:

Török Kiejtés Magyar
Allah Allah Allah
Ramadán Ramazan Ramadán
mecset mecset mecset
imádkozni iman etmek imádkozni
Eid al-Adha Kurban Bayramı Áldozási ünnep
karácsony Noel Karácsony
húsvét Paskalya Húsvét
zsinagóga sinagog zsinagóga

Törökországban élő vallási közösségek[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Törökországban számos vallási közösség él, és az ország törvényei védelmezik és támogatják őket. Az országban az iszlám a legelterjedtebb vallás, de számos keresztény és zsidó közösség is van. Az állam tiszteletben tartja és támogatja a különböző vallási közösségeket, és az országban az emberek békésen élnek egymás mellett, függetlenül attól, hogy melyik vallási közösséghez tartoznak.


Egyéb leckék[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]


Contributors

Maintenance script


Create a new Lesson