Language/Dutch/Vocabulary/Job-Applications-and-Interviews/pl

Z Polyglot Club WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
This lesson can still be improved. EDIT IT NOW! & become VIP
Rate this lesson:
0.00
(0 głosów)

Dutch-flag-polyglotclub.png
HolenderskiSłownictwoKurs od poziomu 0 do A1Aplikacje i rozmowy kwalifikacyjne

Słownictwo związane z aplikacjami i rozmowami kwalifikacyjnymi[edytuj | edytuj kod]

W tej lekcji nauczysz się słownictwa związanego z aplikacjami i rozmowami kwalifikacyjnymi w języku holenderskim.

Przydatne zwroty[edytuj | edytuj kod]

  • Solliciteren - składać podanie o pracę.
  • De sollicitatie - aplikacja.
  • De sollicitatiebrief - list motywacyjny.
  • Het cv - CV.
  • De werkervaring - doświadczenie zawodowe.
  • De opleiding - wykształcenie.
  • De vaardigheden - umiejętności.
  • De referenties - referencje.
  • Het sollicitatiegesprek - rozmowa kwalifikacyjna.
  • De motivatie - motywacja.
  • De competenties - kompetencje.

Przykładowe zdania[edytuj | edytuj kod]

Holenderski Wymowa Polski
Ik wil solliciteren naar deze functie Ik wil solliciteren naar deze functie Chcę aplikować na to stanowisko
Ik heb veel werkervaring Ik heb veel werkervaring Mam dużo doświadczenia zawodowego
Ik ben afgestudeerd Ik ben afgestudeerd Ukończyłem studia
Ik spreek vloeiend Nederlands Ik spreek vloeiend Nederlands Mówię płynnie po holendersku
Ik ben goed in teamwork Ik ben goed in teamwork Jestem dobry w pracy zespołowej

Przydatne słownictwo[edytuj | edytuj kod]

De functie De functie Stanowisko
De baan De baan Praca
De werkgever De werkgever Pracodawca
Het salaris Het salaris Wynagrodzenie
De arbeidsvoorwaarden De arbeidsvoorwaarden Warunki zatrudnienia
Het contract Het contract Umowa

Dodatkowe informacje kulturowe[edytuj | edytuj kod]

W Holandii, aplikowanie na stanowiska wymaga nadesłania listu motywacyjnego i CV. Należy pamiętać, że w Holandii panuje płaska struktura organizacyjna, co oznacza, że pracownicy i menadżerowie traktowani są na równi. W związku z tym, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kandydaci oczekują, że będą traktowani z szacunkiem i równością.

Warto również pamiętać, że w Holandii jest bardzo ważne, aby być punktualnym. Przybycie na rozmowę kwalifikacyjną z opóźnieniem może być postrzegane jako brak szacunku wobec czasu osoby przeprowadzającej rozmowę.

Ćwiczenia[edytuj | edytuj kod]

1. Przeczytaj przykładowe zdania i spróbuj je wymówić. 2. Przeczytaj przydatne słownictwo i spróbuj je zapamiętać. 3. Napisz list motywacyjny i CV dla wybranej przez siebie pracy. 4. Przeprowadź symulowaną rozmowę kwalifikacyjną.

Inne lekcje[edytuj | edytuj kod]

Contributors

Maintenance script

Create a new Lesson